Webinarium pn. „Fundusze Europejskie dla Przedsiębiorców”
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium pn. Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw. Celem webinarium jest przedstawienie oferty pożyczki na inwestycje w MŚP i ogłoszonych naborów wniosków dotyczących inwestycji przedsiębiorstw w badania i innowacje oraz konkurencyjności MŚP (wdrożenie wyników prac B+R) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Webinarium odbędzie się w następującym terminie:
28 sierpnia 2024 roku w godz. 10:00 - 11:30 (rekrutacja do 23 sierpnia 2024 r.) – Organizator: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu.
W przypadku chęci wzięcia udziału w webinarium, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego wraz z niniejszą informacją na stronie Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 -> KLIK
Program webinarium -> KLIK
ZEBRANIE ZARZĄDU
Prezes Zarządu LGD „Dolina rzeki Grabi” serdecznie zaprasza na zebranie zarządu, które odbędzie się w biurze LGD, Pl. 11 Listopada 1 w dniu 21 sierpnia 2024 roku /środa/ o godzinie 16:00.
BAZA DOBRYCH PRAKTYK
Okres realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dobiegł końca. Baza dobrych praktyk zawiera prezentację projektów zrealizowanych z udziałem środków finansowych w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi”. Beneficjenci z terenu dziewięciu gmin członkowskich obejmujących obszar trzech powiatów (bełchatowskiego, łaskiego i pabianickiego) tylko w latach 2018-2024 zrealizowali ponad 130 projektów, na łączną kwotę przekraczającą wartość 14 milionów złotych.
Aby zapewnić zrównoważony rozwoju obszarów wiejskich podjęto działania przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorczości oraz odnowy i rozwoju wsi, w tym obejmujące infrastrukturę. Zakres tematyczny operacji objętych dofinansowaniem dotyczył między innymi wsparcia przedsiębiorczości (w zakresie podejmowania i rozwoju działalności gospodarczej oraz utrzymania zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw), rozwoju infrastruktury sportowej, rekreacyjnej oraz kulturowej. Celem działań było między innymi zwiększenie zainteresowania w zakresie wdrażania inicjatyw oraz aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania przedsięwzięć w zakresie rozwoju obszarów wiejskich, jak również wspieranie innowacji na obszarach wiejskich. Środki przyznane w ramach programu przyczyniły się zarówno do rozwoju przedsiębiorczości na terenie objętym działalnością Lokalnej Grupy Działania, jak i do poprawy infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej.
Wyrażamy nadzieję, że przedstawione przykłady zrealizowanych projektów będą inspiracją do dalszych działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich oraz motywatorem do realizacji własnych projektów.
Publikacja -> KLIK
Europejska Sieć WPR zaprasza do udziału w pracach nowej grupy tematycznej „Generacja Z: Wiodąca wymiana pokoleń w rolnictwie”. Jest to okazja do dołączenia do zaangażowanej grupy młodych ludzi i innych zainteresowanych osób, włączających się w rzeczywiste paneuropejskie tworzenie sieci kontaktów, wymianę doświadczeń i wnoszenie wkładu w szerszą refleksję nad polityką w zakresie tej tematyki.
„Eko-gospodyni” — rusza program grantowy dla KGW!
Fundacja Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi” zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w Programie grantowym „Eko-gospodyni”, w którym łączna pula dofinansowania to 100 tys. złotych!
Dofinansowanie można uzyskać na działania w zakresie edukacji ekologicznej oraz promocji postaw proekologicznych w środowisku lokalnym, w szczególności wśród członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.
Projekty składane w Programie grantowym mogą dotyczyć m.in.:
- organizacji warsztatów ekologicznych i przyrodniczych,
- organizacji działań mających na celu dbałość o lokalne środowisko naturalne (np. sadzenie lasu, sprzątanie terenów zielonych itp.),
- organizacji szkoleń z zakresu edukacji ekologicznej,
- organizacji działań dotyczących oszczędzania oraz racjonalnego wykorzystywania wody i energii,
- organizacji przedsięwzięć edukacyjnych w zakresie ochrony przyrody i innych działań w zakresie edukacji ekologicznej,
- organizacji działań dotyczących eko-upraw,
- organizacji przedsięwzięć edukacyjnych mających na celu ograniczanie marnowania żywności.